Kurs Emaus 29 Września 2023

Otrzymałam nowy zapał do czytania Pisma Świętego.

Emilia, lat 37

Na kursie otrzymałam Słowo, które mnie przeszyło, poczułam, że to jest do mnie, by rozprawić się z moim nałogiem tytoniowym.

Paulina

Doświadczyłam konieczności głębszego i systematycznego zgłębiania się w Pismo Święte, medytacji nad nim. Pobudzenie chęci do tego, aby Pismo Św. towarzyszyło mi na co dzień.

Monika, lat 33

Jezus – Słowo. Wreszcie zrozumiałam, że bez Słowa nie będę wzrastać. Czytać, słuchać, modlić się i żyć Słowem to podstawa.

Ania, lat 57

Doświadczyłam Słowa Bożego jako głosu Boga wprost do mojego serca – ono jest żywe! Otworzyłam się na działanie Słowa w mojej codzienności i mam nadzieję, że będę Nim „ zarażać ” innych.

Daria, lat 35

Ustawienie właściwej kolejności w pracy ze Słowem – najpierw słuchanie, potem głoszenie ( zrozumiałem powód i cel tego porządku ).

Łukasz, lat 35

Słowo Boże mnie dotknęło i przemieniło wewnętrznie – dało spokój i ukojenie wewnętrzne.

Iwona, lat 34

Na kursie poczułam, że Bóg zawsze był przy mnie, szczególnie w trudnych doświadczeniach z przeszłości. Zrozumiałam, że kłopoty które przeżywałam w ostatnim czasie miały sens i pomogły mi lepiej doświadczyć Boga w czasie trwania kursu.

Agnieszka, lat 41

Poczułam co to jest Słowo Boże, jak ogromna jest Jego moc. Jak dobrze żyć ze Słowem. Zmieniło się moje podejście do Słowa Bożego, pojęłam, że czytanie Słowa ma ogromny sens.

Mariola, lat 59

Doświadczenie żywego Kościoła, który karmi się Słowem Bożym i głosi Go.

Dawid, lat 24

Dla mnie piękny był moment wsłuchiwania się w to, co mówi do mnie Pismo Święte i stanięcia w prawdzie o tym jak do tej pory wyglądała moja relacja z Jezusem – Słowem. Rozbudzenie jeszcze bardziej mojego pragnienia bycia bliżej Jezusa i poznawanie Jego obecności poprzez to co do mnie mówi.

Ania, lat 45