KURSY - REKOLEKCJE

Co to jest kurs?

Kurs to forma 3 lub 5 dniowych rekolekcji, które są prowadzone głównie przez osoby świeckie wraz z księdzem. Kursy mają swoją metodologię, wykorzystują ciekawe dynamiki, rekwizyty dla zobrazowania orędzia Dobrej Nowiny, która jest niezmienna ale zawsze żywa i owocna. Sformułowanie „kurs” oznacza to, że te rekolekcje są powtarzalne.

Jakie prowadzimy Kursy?

W domu diecezjalnym Tabor prowadzimy: Kurs Nowe Życie (weekend). Jest to podstawowy kurs, który przeżywa się jako pierwszy! Drugim Kursem jest Emaus (weekend). Trzecim z kolei jest Kurs Jan (4 dni). Koniecznym jest zachowanie kolejności trzech pierwszych kursów. Oprócz nich prowadzimy jeszcze KAMCH (weekend) jest to Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej. 

Nowe Życie

Jeśli chcesz narodzić się na nowo, aby żyć jak dziecko Boże i dziedzic Królestwa Bożego – ten kurs jest dla Ciebie. 

Więcej informacji
Jan

Kurs Jan pokazuje jak być prawdziwym uczniem Jezusa, pokazuje w praktyczny sposób co zrobić, by z ucznia stać się apostołem i upodabniać się do Mistrza. Pokazuje jakie postawy, relacje z otoczeniem i jaką formację powinien mieć uczeń.

Więcej informacji
Emaus

Kurs Emaus to spotkanie ze Słowem Bożym. To piękny czas odkrywania Biblii i Twojej droga do Emaus. 

Więcej informacji
KAMCH

Kurs Animacji Modlitwy Charyzmatycznej to wyjątkowy czas, czas modlitwy. Jeśli rodzą się w Tobie takie pytania jak jak się modlić, czy robię to w dobry sposób, co tą są charyzmaty i modlitwa charyzmatyczna to zapraszamy!

Więcej informacji

Gdzie powstały Kursy?

Inicjatorem kursów ewangelizacyjnych, które prowadzą Szkoły Nowej Ewangelizacji jest biblista i ewangelizator Jose Prado Flores, który w Meksyku w 1980 r. przeprowadził pierwszy kurs ewangelizacyjny. Dało to początek wielu szkołom na całym świecie. W 1995 Szkoła Nowej Ewangelizacji zyskała własną tożsamość i otrzymała nazwę ,,Szkoła Ewangelizacji św. Andrzeja” (SESA). Otrzymała kościelną zgodę arcybiskupa Guadalajary, a Program Formacji przybrał formę 21 kursów podzielonych na trzy etapy.  W 2010: powstało w Polsce Biuro Krajowe SESA, skupiające 23 szkoły z Polski. Na dyrektora został powołany ks. Krzysztof Czerwionka CR (SNE św. Marka, Stryszawa).

Najbliższe Kursy

KURS KAMCH - RZESZÓW - 22 - 24 marzec 2024 - Szczegóły w ogłoszeniach.

KURS EMAUS - RZESZÓW - 12 - 14 kwiecień 2024 - Szczegóły w ogłoszeniach.

KURS EMAUS - RZESZÓW - 11-13 październik 2024 - Szczegóły w ogłoszeniach.

KURS JAN - RZESZÓW - 08-11 listopad 2023 - Szczegóły w ogłoszeniach.